WENTUR GİZLİLİK VE GÜVENLİK POLİTİKASI

 


Wentur'a hoş geldiniz. Kişisel bilgilerinizin gizliliği ve bunların korunması, önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir. Aşağıda maddelerle belirtilen gizlilik politikamız, bizimle paylaştığınız kişisel verilerin ne koşullar altında korunduğu ve nasıl kullanıldığı hakkında size detaylı bilgi vermek amacı ile hazırlanmıştır. Aşağıda belirtilen Gizlilik Politikası www.wentur.com’u kullanan tüm kullanıcılar ve bize verilen tüm bilgiler için geçerlidir. Web sitemizi ve hizmetlerimizi kullanmak suretiyle işbu Gizlilik Politikası'nda belirtilen uygulamaları kabul etmektesiniz.  

 

 

Gizlilik Politikası

 

 

1) www.wentur.com'da verilen tüm servisler ve hizmetler, Kore Şehitleri Caddesi Mehmet Gönenç Sokak Aydagül İş Merkezi No:6 Daire:7 Zincirlikuyu-Şişli İSTANBUL adresinde kayıtlı  Cemay Turizm ve Ticaret A.Ş ünvanlı firmamıza aittir ve firmamız tarafından işletilir. 

 

2) www.wentur.com, çeşitli amaçlarla kişisel veriler toplayabilir. Aşağıda, toplanan kişisel verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığı, bu verilerin nasıl ve ne şekilde korunduğu belirtilmiştir. 

 

3) www.wentur.com üzerindeki çeşitli form ve anketlerin doldurulması suretiyle müşterilerimiz kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgileri (isim-soy isim, firma bilgileri, telefon, adres veya e-posta adresleri gibi) firmamız tarafından işin doğası gereği toplanmaktadır. 

 

4) www.wentur.com bazı dönemlerde müşterilerine kampanya bilgileri, yeni tur paketleri veya ürünler hakkında bilgiler, promosyon teklifleri gönderebilir. Müşterilerimiz bu gibi bilgileri alıp almama konusunda her türlü seçimi e-posta adresini kayıt esnasında yapabilir, sonrasında info@wentur.com e-posta adresine e-posta atmak suretiyle konuyla ilgili değişiklik veya iptal gerçekleştirebilir. 

 

5) www.wentur.com'dan aldığınız etkinlik, promosyon ve tur paketleri e-postalarını alma kaydından çıkmış olsanız dahi, bunları alma kaydından çıkma fırsatı vermeksizin diğer önemli e-postaları iletişim bilgileriniz üzerinden de size gönderebiliriz. Bunlar satın aldığınız paketin işlem durumunu, uçak biletiniz, otel rezervasyonunuz, biletlerinizin teslimatı, katılacağınız etkinlik ile alakalı yeni bilgiler içeren vb. müşteri hizmetleri ile ilgili elektronik postalar olabilir.

 

6) www.wentur.com üzerinden eposta ile gerçekleştirilen onay sürecinde, müşterilerimiz tarafından firmamıza elektronik ortamdan iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yaptığımız "Kullanıcı Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmayacaktır. 

 

7) www.wentur.com'dan alışveriş yaptığınızda, fatura adresiniz, kredi kartınızın numarası ve bu alışverişe ilişkin diğer bilgilerinizi sizden talep edebiliriz. Alışveriş esnasında size faturalandırmak amacıyla ve alışverinizi tamamlamak için verdiğiniz Ödeme Bilgilerini kullanacağız. Ödeme Bilgilerinizi vermek suretiyle, siparişinizi onaylamak ve tamamlamak için gerektiğinde üçüncü taraflara (örneğin;Banka) bu bilgileri vermek için bize yetki vermektesiniz.

 

8) Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, Firmamız, üyelerinin IP adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir. 

 

9) www.wentur.com satış sözleşmesi ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, talep edilen bilgileri kendisi veya işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir.  Kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için de kullanılabilir. Firmamız tarafından talep edilen bilgiler veya kullanıcı tarafından sağlanan bilgiler veya www.wentur.com üzerinden yapılan işlemlerle ilgili bilgiler; Firmamız ve işbirliği içinde olduğu kişiler tarafından, "Satış Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında da, üyelerimizin kimliği ifşa edilmeden çeşitli istatistiksel değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

 

10) www.wentur.com , gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. 

 

11) Mahkeme emri veya başka bir devlet kurumundan gelebilecek işbirliği talebi; yasal haklarımızı tespit etmek, uygulamak ve hukuki taleplere karşı savunma yapmak gibi durumlarda da Kişisel Bilgilerinizi paylaşabilir, herhangi bir hak ya da itirazı kullanabilir ya da bunlardan feragat edebiliriz.

 

12) Açıklamanın, yasadışı faaliyetlere, dolandırıcılık şüphesi veya diğer yasadışı ve yanlış işlerle ilgili araştırma, bunları önüne geçmek veya diğer işlemleri yapma suretiyle ilişkili olarak uygun olduğunu kanaat getirdiğimiz taktirde; www.wentur.com, kullanıcılarımız, çalışanlarımız ya da diğer kişilerin hak, mal veya güvenliğini korumak ve savunmak için; ilgili kanuna uymak ya da hukuk uygulama gücüyle işbirliği yapmamız gereken durumlarda; ya da web sitemizin hükümlerini ve koşullarını ya da diğer anlaşma ya da politikaları uygulamak için de Kişisel Bilgilerinizi açıklayabilir veya paylaşabiliriz. 

 

13) www.wentur.com, sitesi vasıtasıyla alınan Kişisel Bilgilerin güvenliğini sağlamak ve izinsiz erişimi engellemek için fiziksel, elektronik ve operasyonsal önlemler dahil olmak üzere, standart sektör uygulamasıyla tutarlı makul koruma tedbirlerini kullanır. www.wentur.com kontrolü altındaki Kişisel Bilgilerin güvenliği için tüm gerekli adımları atsa bile internet üzerinden tüm veri iletişimleri ya da veri depolama şekillerinin %100 güvenli olduğunu garanti edemez. Bu transferler sırasında bilgilerin yolunun kesilmesi, değiştirilmesi veya haksız kullanımı sonucu maruz kalacağınız herhangi bir zarar için sorumluluk kabul etmemekteyiz. www.wentur.com'un güvenliğinin herhangi bir ihlali olduğuna inanmak için bir sebebiniz olduğunda lütfen info@wentur.com vasıtasıyla bizimle iletişime geçiniz.

 

14) Burada verilen Gizlilik Politikasının, sitemizle alakalı olarak sadece çevrimiçi bilgi toplama ve paylaşılması hususunda geçerli olduğunu ve çevrimdışı gerçekleştirilecek herhangi bir uygulamamız için geçerli olmadığını unutmayınız. 

 

15) Bu Gizlilik Politikasının, sitemizle bağlantılı olarak sadece çevrimiçi bilgi toplama ve yayılması uygulamalarına geçerli olduğunu ve çevrimdışı gerçekleştirilen herhangi bir uygulamamız için geçerli olmadığını unutmayınız.

 

16) Yukarıda belirtilen Gizlilik Politikası ile alakalı herhangi bir sorunuz olduğu taktirde, bu soruları elektronik posta yoluyla info@wentur.com'a iletebilirsiniz. Elektronik posta iletişimlerinin mutlaka %100 güvenli olmayabileceğini lütfen unutmayınız. Bu nedenle, kredi kartı bilgilerinizi ve diğer önemli kişisel bilgilerinizi elektronik posta yazışmalarında kullanmamalısınız.

 

17) www.wentur.com, Türkiye Cumhuriyeti'nde gizlilik hakkındaki tüm yasa ve düzenlemelere uymaktadır. www.wentur.com'u kullanmayı seçenler ; insiyatifleri doğrultusunda riskleri kendilerine ait olmak üzere ve tüm yerel yasa, kural ve düzenlemelere uymakla yükümlü olmayı taahhüt ederler. www.wentur.com'u kullanan Türkiye dışı ziyaretçiler işbu sitenin Türkiye Cumhuriyeti'ne ait yasa ve düzenlemelerine tabi olduğunu kabul etmekte ve kendi ülkelerinin ulusal yasaları kapsamında ortaya çıkacak ihtilaflarda tüm taleplerinden feragat etmektedirler.Herhangi bir zamanda, buradaki tüm hüküm ve koşulları kabul etmediğiniz takdirde, www.wentur.com kullanımına derhal son vermeniz gerekmektedir.

 

 

Güvenlik Politikası

 

 

1) www.wentur.com'dan alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır. Kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde sistemimizde saklanmamaktadır.

İşlemler sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Bunlardan biri tarayıcınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Bu güvenli bir internet sayfasında olduğunuzu gösterir ve her türlü bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler alışveriş sitelerimizden bağımsız olarak 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaştırılır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Kartla ilgili hiçbir bilgi tarafımızdan görüntülenemediğinden ve kaydedilmediğinden, üçüncü şahısların herhangi bir koşulda bu bilgileri ele geçirmesi engellenmiş olur.

Online olarak kredi kartı ile verilen siparişlerin ödeme/fatura/teslimat adresi bilgilerinin güvenilirliği www.wentur.com tarafından Kredi Kartları Dolandırıcılığı'na karşı denetlenmektedir. Bu yüzden, alışveriş sitelerimizden ilk defa sipariş veren müşterilerin siparişlerinin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikle finansal ve adres/telefon bilgilerinin doğruluğunun onaylanması gereklidir. Bu bilgilerin kontrolü için gerekirse kredi kartı sahibi müşteri ile veya ilgili banka ile irtibata geçilmektedir.

Alışveriş yaparken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Alışveriş bilgilerinizi güvenli koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri sırasında 128 bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Kullanılan sistem kırılması mümkün olmayan bir uluslararası bir şifreleme standardıdır.

 

2) Mail Order yöntemi ile bize göndereceğiniz kimlik ve kredi kart bilgileriniz Wentur tarafından gizlilik prensibine göre saklanacaktır. Bu bilgiler olası banka ile oluşabilecek kredi kartından para çekim itirazlarına karşı 60 gün süre ile bekletilip daha sonrasında imha edilmektedir. Sipariş ettiğiniz ürünlerin bedeli karşılığında bize göndereceğiniz tarafınızdan onaylı mail-order formu bedeli dışında herhangi bir bedelin kartınızdan çekilmesi halinde doğal olarak bankaya itiraz edebilir ve bu tutarın ödenmesini engelleyebileceğiniz için bir risk oluşturmamaktadır.  

 

3) www.wentur.com, web sitesi dâhilinde başka sitelere link verebilir. www.wentur.com, bu linkler vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Firmamıza ait sitede yayınlanan reklamlar, reklamcılık yapan iş ortaklarımız aracılığı ile kullanıcılarımıza dağıtılır. İş bu sözleşmedeki Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece www.wentur.com kullanımına ilişkindir, üçüncü taraf web sitelerini kapsamaz. 

 

4) Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar sınırlı sayıda olmak üzere;

 

a) Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;

 

b) www.wentur.com'un kullanıcılarla akdettiği "Satış Sözleşmesi"'nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;

 

c) Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;

 

d) Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir. 

 

5) www.wentur.com Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. www.wentur.coö e-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez.

 

6) www.wentur.com ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet'in kullanımını kolaylaştırır.

 

7) Teknik iletişim dosyası,  siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından  dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler. 

 

8) www.wentur.com, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak veya kullanıcılara elektronik posta göndermek veya sitesinde yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

 

9) Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için info@wentur.com adresine email gönderebilirsiniz. www.wentur.com'a ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Firma Ünvanı : Cemay Turizm ve Ticaret A.Ş

Adres : Kore Şehitleri Caddesi Mehmet Gönenç Sokak Aydagül İş Merkezi No:6 D:7 Zincirlikuyu /Şişli / İstanbul

E-posta : info@wentur.com

Tel : +90 212 216 0 735

Fax : +90 212 347 88 09