harry potter konsept turu

 

Büyük Orta Dünya Turu - Yeni Zelanda

 

 

5499 Euro'dan başlayan fiyatlarla (Tüm Uçuşlar Dahil - Kişi Başı) - 2020

  

Auckland (1) Rotorua (2) Wellington (3) Nelson (1) Blenheim (1) Christchurch (1) Twizel (1) Cromwell (1) Queenstown (3)
 

 

1.GÜN ISTANBUL  - AUCKLAND

 
İstanbul’dan yapacağımız Dubai aktarmalı uçak yolculuğunuzun ardından Auckland’a varış. Pasaport işlemlerinizin ardından karşılanacak ve otelinize transferiniz gerçekleşecek. Otele girişinizin ardından gününüz serbest.

 

2.GÜN AUCKLAND – ROTORUA (HOBBİT KÖYÜ)

 
Orta Dünya’yı sihirli atmosferini keşfetmeye hazır mısınız? Yola çıkmadan önce telefonunuzun ve fotoğraf makinenizin şarjının dolu olduğundan mutlaka emin olun! Çünkü sabah kahvaltısının ardından ilk durağınız muhteşem güzelliği ile Shire olacak. Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerinin çekimlerinin yapıldığı bu büyüleyici Hobbit köyünde ; Bilbo ve Frodo’nun evi “Bag End”, Sam ve Rosie’nin evi, Parti Ağacı ve Yeşil Ejder Hanı ve daha bir çok simge yapıyı görme şansı yakalayacaksınız. Bu unutulmaz turun ardından geceleme otelinizde.
 

3.GÜN ROTORUA

 
Sabah kahvaltınızın ardından ilk durağınız Troll Ormanları… Muhteşem manzaralara tanık olacağınız rehberli tur sonrası ise piknik zamanı! Karnınızı doyurduktan sonra yolunuzun üstünde görecekleriniz arasında Emyn Muil, Mordor ve Hüküm Dağı’nın ilham alındığı alanları göreceksiniz.
 

4.GÜN WELLINGTON

 
Sabah kahvaltınızın ardından rotanız Yeni Zelanda’nın başkenti Wellington. Yolunuz üzerinde görecekleriniz arasında Cüce diyarı Yalnız Dağ Erebor’un gizli kapısı ve Gollum’un balık tuttuğu şelale altı havuzu var. Geceleme otelinizde.

 

5.GÜN WELLINGTON

 

Bugünkü durağımız Yeni Zelanda’da “Wellywood” olarak bilinen Miramar bölgesi... Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerinin Oscar ödüllü yönetmeni Peter Jackson’ın kurucuları arasında olduğu WETA Atölyesi’ni gezecek ve seriye katkı sağlamış stüdyo çalışanları ile bir araya geleceksiniz. Geceleme Otelinizde.

 

6.GÜN WELLINGTON

 

Kahvaltı sonrası Yüzüklerin Efendisi/Hobbit kaligrafı Daniel Reeve ile tanışıp sunum gününe katılıyorsunuz. Sunum sonrası ise gününüz serbest. Te Papa Müzesi ve Embassy Theater görebileceğiniz yerler arasında. Geceleme otelinizde.

 

7.GÜN NELSON

 

Bugün Yeni Zelanda’nın güney adasına doğru yola çıkacaksınız. Feribot ile yapacağınız yolculuk sonrası (Yaklaşık 4 saat) Picton’a varış. Otelimize doğru Nelson şehrine yolunuzun üzerinde Hobbit serisinde Cücelerin fıçılarla Kuytuorman Elf’lerinden kaçtığı nehri göreceksiniz. Burada opsiyonel olarak yapılacak 1 saatlik Kano turuna katılabilirsiniz. Geceleme otelinizde.

 

8.GÜN NELSON - BLENHEIM

 

Nelson şehrindesiniz. Bugün hava izin verir ise muhteşem güzellikteki Elf Diyarı Rivendell’in güneyini helikopter ile havadan görme şansınız olabilir! (Ekstra) Daha sonra Yüzüklerin Efendisi’ndeki “Tek Yüzük” ü tasarlayan Jens Hansen’in oğlu Halfden Hansen ile tanışacak ve muhteşem Yüzüklerin Efendisi/Hobbit mücevherlerini görme fırsatı bulacaksınız. Geceleme için Blenheim şehrine geçiyorsunuz. 

 

9.GÜN CHRISTCHURCH

 

Bugün doğu kıyısının üstünden Christchurch’e geçerken ikinci kahvaltınızı istisnai manzaralara sahip deniz kenarı cafes’inde alacak ve tüm günü doğal güzelliklerin arasında geçireceksiniz. Yarın büyük gün! Geceleme Christchurch şehrinde.

 

10.GÜN CHRISTCHURCH - TWIZEL

 

Sabah kahvaltınızın ardından Rohan’ın başkenti Edoras’a doğru yola çıkacaksınız. 30 dakika boyunca yapılacak trekking’in ardından bir zamanlar görkemli Altın Salon’un bulunduğu zirveye ulaşacak ve nefes kesici manzaralar eşliğinde Rohan Bayrağını dalgalandıracaksınız! Bu muhteşem deneyimin ardından Tekapo ve Pukaki göllerinin dingin atmosferinde dinleneceksiniz. Geceleme Twizel şehrinde.

 

11.GÜN CROMWELL

 

Kral Theoden’in Pelennor Çayırlarında Rohirrim’e yaptığı efsanevi savaş konuşmasını hatırlıyor olmalısınız. Bugün insanoğlunun Sauron’un karanlık ordularını mağlup ettiği bu efsanevi bölgeyi göreceksiniz. Bir zamanlar atların ve savaşçıların birbirine karışan gürültüsü altında inleyen çayırlarda dolaştıktan sonra Hobbit filmindeki Göl Kasabası’nın bulunduğu lokasyonu görecek ve burada okçuluk becerilerinizi test etme imkanı bulacaksınız. Geceleme Cromwell şehrinde.

 

12.GÜN ALEXANDRA- ARROWTOWN- QUEENSTOWN

 

Bugünkü durağınız Alexandra, Rohan’a bağlı köylerden birinin yakıldığı bu bölgeyi görüp öğle yemeğimizi yedikten sonra tarihi Arrowtown’ı göreceğiz. Bu kasabayı keşfetmek için zamanınız serbest. Akşama doğru son üç gecenizi geçireceğiniz Queenstown şehrine geçiyorsunuz.

 

13.GÜN QUEENSTOWN

 

Bugün Mavora Gölü’nde ekstra olarak yapılacak piknik turuna katılabilirsiniz. Bu turda görecekleriniz arasında Merry ve Pippin’in Ork’ların elinden kurtulup Ağaçsakal ile tanıştıkları Fangorn Ormanı, Sam ile Frodo’nun Yüzük Kardeşliği dağılırken bambaşka bir maceraya birlikte yelken açtıkları Nen Hithoel Nehri de bulunuyor. Geceleme otelinizde.

 

14.GÜN QUEENSTOWN

 

Bugün son dakika alışverişi veya ekstra turlar için en ideal gün! Safari,Jet Boat,Rafting,Balon Turu ve daha fazlasına katılabilir veya gününüzü dinlenerek geçirebilirsiniz. (Unutmayın ki yarın uzun bir dönüş yolculuğuna çıkacaksınız) Akşama veda yemeğiniz var. (Fiyata dahil)

 

15.GÜN QUEENSTOWN – AUCKLAND  - ISTANBUL

 

Yapacağınız uzun ve yorucu uçak yolculuğu başlamak üzere. Dilerseniz programınızın sonuna opsiyonel olarak size özel hazırlanabilecek minimum 2 gecelik Sydney programı ekleyebiliriz (Ayrı bir Avustralya vizesi gerektireceğini unutmayınız) Orta Dünya’ya olan yolculuğunuzda Wentur’u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz!

 

 

Yasal Uyarı :  Wentur tarafından satışa açılan “Orta Dünya Turu”, resmi bir “Yüzüklerin Efendisi” etkinliği değildir. Mevzubahis tur, serinin kitap, film ve diğer ticari hak sahipleri ve temsilcileri tarafından hiçbir şekilde direkt veya endirekt olarak tasdik edilmemiş, resmi olarak onaylanmamış veya desteklenmemiştir.

Yeni Zelanda Şehir Rehberi


 

Gezilecek Yerler

 
 

Hobbit Köyü

 
J.R.R. Tolkien'in dünyaca ünlü fantastik kitabı Yüzüklerin Efendisi'nde Orta Dünya'nın kuzeybatısında olarak tarif ettiği Hobbit Köyü Yeni Zelanda'nın Matamata şehrinde bulunmaktadır. Günümüzde Yeni Zelanda'nın en çok ziyaret edilen yeridir.
 
 

Waitomo Mağaraları

 
Eşi benzeri görülmemiş bir doğa gezisi için Waitomo mağaraları Yeni Zelanda'da ziyaret edilmesi gereken yerler içinde ön sıralarda. Mağaranın için ateş böcekleri gibi ışık saçan solucanların verdiği renklerle farklı bir deneyim yaşatıyor.
 

 

Weta Workshop

 
Lord Of the Rings serisi ve Hobbit Filmlerinin kostüm, dekor ve makyaj işlemlerini üstlenen firmanın stüdyosu. Dünyanın her yerinden Lord of the Rings tutkunları Yeni Zelanda ziyaretlerinde mutlaka bu stüdyoya uğruyor.
 
 

Wanaka Gölü

 
Queenstown Göller Bölgesi ve Otaga bölgesi arasında yer alan Yeni Zelanda'nın en büyük 4. gölüdür. Çevresindeki dağlar, coşkulu bir şekilde akan nehirleri ve müthiş doğal güzelliği Yeni Zelanda'nın en önemli Turizm lokasyonlarından biridir.
 

Yeni Zelanda Te Papa Tongarewa Müzesi

 
Yeni Zelanda'nın başkenti Wellington'da bulunan ülkenin en popüler müzesi. 250 bin yıllık fosillerin sergilendiği müze, ayrıca Yeni Zelandalı sanatçıların en popüler çalışmalarınıda bünyesinde barındırmaktadır.
 
 

Yeme - İçme

 
En önemli geçim kaynaklarından biri kırmızı et olan Yeni Zelanda hem ucuz hem lezzetli biftekleriyle meşhur. Genellikle bir kaç parça sebze ile servis edilen Yeni Zelanda bifteğini denemenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca Ada ülkesi olmasından dolayı çok fazla deniz mutfağına sahip Yeni Zelanda'ya gidip ülkemizde deneyemeyeceğiniz deniz mahsullerini denemenizde fayda var.
 

Alışveriş 

 
Hediyelik eşya olarak pauna mücevheri ve yeşim taşı Yeni Zelanda'yı ziyaret eden turistlerin en çok rağbet ettiği ürünlerin başında gelmektedir. Wellington ve Auckland Alışveriş yapmak için en uygun şehirleri.
 
 

Faydalı Bilgiler

 
Vize                            :  Yeni Zelanda Vizesi
Saat farkı                 :  Türkiye’den 11 saat ileridedir.
Para Birimi               :  Yeni Zelanda Doları (NZD)
Konsolosluk            :   15-17 Murphy Street, Level 12, Thorndon, Wellington / Tel : ++64-4-472 12 90
Big Mac Index         :  3.91 USD (Türkiye 3.87 USD)
Uçuş Süresi             :  Ortalama 28 Saat (Dubai Aktarmalı)
Havalimanı              :  Auckland Airport - Queenstown Airport
 

Turumuzdan Kareler

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Tüm Gidiş-Dönüş ve Ara Uçuşlar için Uçak Bileti
 • "Orta Dünya Turu" öncesi 1 gece Auckland 4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • "Orta Dünya Turu" Boyunca 14 Gün Boyunca Otel Konaklama
 • "Orta Dünya Turu" sonrası 1 gece Queenstown 4* Otelde Oda Kahvaltı Konaklama
 • Konaklama Boyunca Sabah Kahvaltıları
 • Tüm Şehirler Arası Ulaşım (Otobüs ile)
 • Tur Boyunca İngilizce Rehberlik Hizmetleri
 • 2 Öğle Yemeği - 4 Akşam Yemeği
 • Tüm Giriş Ücretleri (Hobbiton ve Weta Work Shop Dahil)
 • Feribot Bileti
 • Özel Araçla Gidiş-Dönüş Havaalanı-Otel Transferleri ve Karşılama
 • Havaalanı Vergileri 
 • KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Vize Masrafları
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Otelde Yapılacak Ekstra Harcamalar
 • Opsiyonel Turlar
 • Kişisel Harcamalar
 • Şehir Vergileri

Genel Bilgiler

 • 2020 Yılı Tur Kalkış Tarihleri için lütfen iletişime geçiniz.
 • Belirtilen tur başlangıç fiyatı iki kişilik odada kişi başı olarak hesaplanmıştır.Tur başlangıç fiyatı tur kalkış tarihlerine ve yoğunluğa göre değişebilmektedir.
 • Belirtilen tur programı yerel sağlayıcı tarafından aksi belirtilmedikçe değiştirilememektedir.
 • Tura katılım için belirtilen tur kalkış tarihlerinden en az 1 ay öncesine kadar kesin rezervasyon yapılması gerekmektedir. Rezervasyon, yerel sağlayıcıdan gelecek teyit üzerine onaylanır.
 • Ayrıntılı bilgi için : info@wentur.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon ile ilgili bilgi almak için bize ulaşın.