harry potter konsept turu

Klasik FIAT 500'lerle Sicilya'yı Keşfetme Zamanı!

 

1299 EUR'dan Başlayan Fiyatlarla! - 2020

 

Roma (1)- Palermo (2) – Taormina (2)

 

 

1.GÜN  - ROMA

 

İstanbul’dan yapacağınız uçak yolculuğunun ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya varış. Pasaport işlemlerinizin ardından size özel aracınız ile şehrin merkezine doğru yola çıkacaksınız. Şehir merkezinde bulunan otelinize giriş yaptıktan sonra gününüz serbest. Zamanınızı Kolezyum , Pantheon, Vatikan  gibi Roma’nın sembol yapılarını görerek değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

 

2.GÜN PALERMO

 

Kahvaltı sonrası özel aracınız ile Roma Fiumicino Havaalanına hareket edeceksiniz. Sicilya’nın en büyük iki şehrinden biri olan Palermo’ya yapacağınız uçak yolculuğu sonrası, Palermo şehir merkezinde bulunan otelinize transfer. Check-in işlemlerinizin ardından otelinize yürüme mesafesi uzaklığında yer alan yapıları gezmek için serbest zamanınız olacak. Monreale Katedrali ve Politeama Meydanı görebileceğiniz yerler arasında.

 

3.GÜN PALERMO-CORLEONE

 

Kahvaltı sonrası saat 09:00’da özel şoför-rehberiniz ile beraber “Baba” Don Vito Corleone’nin doğduğu ve ismini aldığı Corleone kasabasına doğru yola çıkıyorsunuz. Godfather filmindeki yerinin yanı sıra üzüm bağları ve şaraplarıyla da ün kazanmış olan bu sakin kasabadaki ilk durağımız Anti Mafya Müzesi (CIDMA) olacak. İtalya’da geçmişte yaşanan mafya cinayetlerinin derin etkilerini taşıyan ve mafya terörüne karşı kahramanca tavır koyanlara adanmış bu etkileyici müzeyi gezdikten sonra öğle yemeğinizi Corleone’de yiyeceksiniz. Lezzetli İtalyan yemeklerini tattıktan sonra dönüş yolculuğunuz başlıyor. Palermo’ya döndükten sonra Baba serisinin üçüncü filminde opera sahnelerinin çekildiği ve Michael Corleone’nin kızı Mary’nin tam önünde vurulduğu Teatro Massimo’yu ziyaret edeceksiniz. Avrupa’nın üçüncü İtalya’nın ise en büyük opera binası olan bu görkemli binayı gördükten sonra bugünlük turunuzu tamamlıyorsunuz. Geceleme otelinizde.   

 

4.GÜN PALERMO-TAORMINA

 

Otelinizde alınacak kahvaltı sonrası özel aracınızla Sicilya’nın incisi Taormina’ya doğru yola çıkıyorsunuz (3.5 saat) çiçeklerle süslü şirin evleri, orta çağdan kalma muhteşem mimari dokusu ve harika Akdeniz manzarası ile oldukça etkileyici bir kent olan Taormina’da ilk gününüz serbest. Etna Yanardağının etkileyici siluetine de şahitlik edebileceğiniz kentin dar sokaklarına araba girmiyor. Gün içerisinde Taormina Katedrali, Yunan Amfi Tiyatrosu ve Isola Bella Adası gibi yerleri gezebilir, bol miktarda fotoğraf çekip hediyelik eşya satın alabilirsiniz. Geceleme otelinizde.

 

5.GÜN TAORMINA

 

Otelinizde alınacak kahvaltı sonrası, sizi otelimizin hemen önünde 1970 model bir FIAT 500 karşılayacak. Bu kez Sicilya’nın tarih kokan topraklarını gezmek için direksiyon size ait! Rehberinizin kullanacağı ve hemen önünüzde yer alacak olan lider aracı takip ederek sırası ile Francis Ford Coppola’nın dünyaca ünlü Baba serisinin Sicilya çekimlerini yaptığı Forza D’agro ve Savoca köylerini ziyaret ediyorsunuz. Savoca’da Michael Corleone’nin kızı Apollonia ile tanışmak için babasından izin istediği sahnenin çekildiği Bar Vitelli’yi ziyaret edip geleneksel İtalyan lezzeti Lemon Granita’yı tadacaksınız. Daha sonra ise Michael Corleone ve Apollonia’nın düğün sahnesinin çekildiği Santa Lucia Kilisesini göreceğiz. 4 saat sürecek turunuzun ardından tekrar otelimize dönüp Taormina’da ki son gününüzün keyfini çıkartacaksınız. Geceleme otelimizde.   

 

6.GÜN TAORMINA – CATANIA – ISTANBUL

 

Sabah kahvaltısı sonrası otelden çıkış işlemlerinizin ardından özel aracınız ile Taormina’dan ayrılıp Catania Havaalanına gideceksiniz. (Uçuşunuzun akşam olması durumunda dilerseniz ekstra olarak Catania’yı da gezebilirsiniz) Bilet ve gümrük işlemlerinizin ardından İstanbul’a dönüş yolculuğunuz başlayacak. Wentur’u tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz!

 

Yasal Uyarı : Wentur tarafından satışa açılan “Godfather Sicilya Turu”, resmi bir “Godfather” etkinliği değildir. Mevzubahis tur, Mario Puzo ve Paramount Pictures başta olmak üzere serinin kitap, film ve diğer ticari hak sahipleri ve temsilcileri tarafından hiçbir şekilde direkt veya endirekt olarak tasdik edilmemiş, resmi olarak onaylanmamış ve desteklenmemiştir. Wentur yerel sağlayıcı tarafından düzenlenen turların satışına aracılık yapmaktadır.
 

Sicilya Rehberi


Gezilecek Yerler

 
 

Palermo

 
Sicilya'nın en büyük şehri ve başkenti olan Palermo sadece adanın değil tüm İtalya'nın en renkli şehirlerinden biri. İtalyan, Arap, Norman mimarisini aynı anda bulabileceğiniz bu harika şehiri mutlaka gezmelisiniz. Piazza Politeama, Politeama Garibaldi Teatro (Garibaldi Tiyatrosu), Palermo Katedrali ve Utanç çeşmesi Palermo'da gezilmesi gereken yerlerin başında geliyor.
 
 

Corleone

 
Dünyaca ünlü kült sinema filmi Godfather'ın çıkış noktası. Michele Navarra, James Lovello,Leoluca Bagarella, Salvatore Riina ve Bernardo Provenzano gibi pek çok mafya ailesinin doğum yeri olan şehir Sicilya'da en çok ziyaret edilen yerlerden biri. CIDMA (Anti Mafya Müzesi), Santuario Madonna di Tagliavia Kilisesi, Chiesa Madre (Ana Kilise) Corleone kasabasında görülmesi gereken yerler.
 

Catania (Katanya)

 
Etna'nın eteklerine kurulmuş olan Catania Sicilya'nın en büyük ikinci şehridir. Sicilya'ya gitmişken cana yakın Akdeniz insanlarının ev sahipliği yaptığı bu güzel şehirde bir gün geçirmekte fayda var. Catania'da mutlaka görülmesi gereken yerler Fontana dell'Elefante (Fil Çeşmesi), Via Etnea, Ursino Kalesi ve ünlü besteci Vincenzo Bellini'nin lahdinin yer aldığı Katanya Katedrali (Metropolitan Cathedral of Saint Agatha) şeklinde sıralanabilir.
 
 

Taormina

 
Panoramik bir şehir turu için gerçekten mükemmel bir kasaba Taormina. Messina ile Catania'nın tam ortasında yer alan bu şirin kasaba aynı zamanda Godfather filminin Sicilya sahnelerinin çekildiği yer. Bar Vitelli, Corvaja Sarayı ve antik Yunan tiyatrosu Taormina'da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler.
 
 

Etna Yanardağı

 
Avrupa Kıtasında tek faal yanardağ olan Etna, eteklerinde yer alan Catania'ya sadece 35 km mesafededir. Etna'ya çok fazla yakınlaşmanızı tavsiye etmesekte güvenli bir mesafede bu harika doğa olayına şahitlik etmeniz unutulmaz bir deneyim olacaktır.
 

Yeme - İçme

 
Geleneksel İtalyan mutfağının her çeşidini bulabileceğiniz Sicilya'da, zeytinyağı ve deniz ürünleride hemen hemen her yerde bulunabilmektedir. Palermo ve Catania'da ki otantik İtalyan restoranlarını denemenizde fayda var.
 

Alışveriş

 
Özellikle Taormina'da Sicilya'ya özgü hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Hediyelik eşya dışında farklı bir alışveriş tercih etmek isterseniz Catania'nın en önemli caddesi Via Etnea'yı tavsiye ediyoruz.
 

Faydalı Bilgiler

 
Vize                                :  Schengen Vizesi
Saat farkı                     :  Türkiye’den 1 saat geridedir.
Para Birimi                   :  Euro (EUR)
Konsolosluk                 :  Via Palestro 28, 00185 Roma / Tel : + 39-06-445 94 200
Big Mac Index              :  4.3 USD (Türkiye 3.41 USD)
Uçuş Süresi                    :  2 Saat 25 Dakika (Direkt Catania)
Havalimanı                     :  Catania Fontanarossa Airport, Falcone–Borsellino Airport
Ana Tren İstasyonu     :  Catania Centrale, Palermo Centrale Railway Station

Turumuzdan Kareler

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş ve Ara Uçuşlar için Uçak Bileti
 • Şehir Merkezi 4* Otellerde Konaklama (Başlangıç Paket Fiyatı)
 • Özel Araç ile Palermo-Corleone Tam Gün Özel Tur (İngilizce Şoför/Rehber Eşliğinde - 8 Saat)
 • Corleone'de Öğle Yemeği (Yerel Tatlar + Şarap)
 • CIDMA Anti Mafya Müzesi Giriş Bileti
 • Teatro Massimo Giriş Bileti
 • Palermo - Taormina arası Tren Bileti
 • Fiat 500 Classic ile Godfather Film Lokasyonları Turu (İngilizce Tur Lideri Eşliğinde - 4 Saat)
 • Godfather Filminde Yer Alan Meşhur Bar Vitelli'de Lemon Granita İkramı
 • Özel Araçla Gidiş-Dönüş Havaalanı-Otel Transferleri 
 • Havaalanı Vergileri 
 • KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Vize Masrafları
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Otelde Yapılacak Ekstra Harcamalar
 • Kişisel Harcamalar
 • Şehir Vergileri

Genel Bilgiler

 • Belirtilen program, Wentur ekibinin bu rota için size tavsiye ettiği programdır.
 • Klasik Fiat 500'ler ile gerçekleşecek 4 saatlik turda araç ; tur lideri otomobil takip edilmek suretiyle tarafınızca kullanılmaktadır. (Arabayı kullanacak kişinin manuel vites ile araba kullanabiliyor olması ve geçerli ehliyet sahibi olması gerekmektedir)
 • Klasik Fiat 500'ler ile gerçekleşecek tur ; genellikle otelinizin önüne aracın size teslim edilmesi ile saat 09:30 veya 15:30'da (Yaz Dönemi) başlamaktadır.
 • Klasik Fiat 500'ler ile gerçekleşecek turda araçlar ; 2 yetişkin veya 2 yetişkin + 2 çocuk alabilmektedir.
 • Programı genel olarak kendi tercihlerinize göre değiştirebilir, başka şehir/ülkeler ile kombine edebilir veya en baştan oluşturabilirsiniz.
 • Konsept Turlarımızda tavsiye edilen program fiyatı iki kişilik odada kişi başı olarak hesaplanmıştır.
 • Belirtilen fiyatlar, tercih edeceğiniz tarihlere ve mevsimsel yoğunluklara göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Bazı turlarda yerel servis sağlayıcılarından onay alınması gerekebilir. 
 • Wentur ile sadece şehir merkezinde konaklarsınız.
 • Ayrıntılı bilgi için : info@wentur.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon ile ilgili bilgi almak için bize ulaşın.