harry potter konsept turu

William Wallace Efsanesine Tanık Olun!

 

799 EUR'dan Başlayan Fiyatlarla!  - 2020

 

Edinburgh (3)

 
 

1.GÜN ISTANBUL – EDINBURGH

 

İstanbul’dan yapacağınız uçak yolculuğunun ardından İskoçya’nın büyüleyici başkenti Edinburgh’a varış. Pasaport işlemlerinin ardından özel aracınız ile şehrin merkezine doğru yola çıkıyorsunuz. Şehir merkezinde bulunan otelinize giriş yaptıktan sonra gününüz serbest. Zamanınızı şehrin Old town bölgesinde değerlendirebilirsiniz. Royal Mile (Kraliyet Yolu) , Grassmarket ve Hollyrood Sarayı görebileceğiniz yerler arasında. Geceleme otelinizde.

 

2.GÜN STIRLING - EDINBURGH

 

Sabah kahvaltısının ardından otel önünde şoförümüz ile buluşup, özel aracımız ile tarihi Stirling kentine doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız şehrin en yaşlı ikinci yapısı olan Holly Rude Kilisesi olacak. İskoçya Kraliçesi Mary’nin henüz küçük bir bebek iken tacını giydiği bu kiliseyi gezdikten sonra ki rotamız ise Stirling Kalesi. Hızlı giriş özelliğine sahip biletlerimiz sayesinde sıra beklemeden giriş yapacağımız kalenin en önemli özelliklerinden biri de İskoçların milli kahramanı “Braveheart” William Wallace’ın ,İngiliz Kralı I.Edward’ı bozguna uğrattığı Stirling Köprüsü Savaşı’ndaki yeri. Stratejik konumu sebebiyle İskoçların mutlak zaferinde pay sahibi olan kaleyi gezdikten sonra bu kez Stirling Köprüsü bölgesini daha yakından görmek için kısa bir yolculuğa çıkıyoruz. İskoç hikayelerine göre William Wallace’ın vücudunun bir bölümünün gömülü olduğuna inanılan Cambuskenneth Manastırı bu rotada göreceğimiz yerler arasında. Son olarak 1869 yılında William Wallace’ı ölümsüzleştirmek adına Abbey Craig tepesinde inşa edilen Wallace Anıtı’nı ziyaret edeceğiz. Stirling Köprüsü Savaşı öncesi William Wallace ve ordusunun kamp yaptığı yerde yükselen bu devasa anıtın içerisinde Wallace’a ait olduğuna inanılan 1.63 metrelik bir kılıç da mevcut. Anıtın en tepesine çıkıp muhteşem manzaraya tanıklık etmek için ise tam 246 basamak çıkmanız gerekmekte. Saat 17:00 gibi Edinburgh’a dönüş yolculuğuna başlıyoruz, geceleme otelinizde. 
  

3.GÜN EDINBURGH

 

Kahvaltı sonrası kısa ve keyifli bir yürüyüşten sonra UNESCO dünya mirasları listesinde yer alan Edinburgh Kalesi’ni gezmeye hazırsınız. İskoçya’nın en görkemli ve en çok turist çeken yapısı olan kalede  görecekleriniz arasında 12.yüzyıldan beri ayakta olan Aziz Margaret Şapeli ve aralarında William Wallace figürünün de bulunduğu Beş Aziz İlustrasyonu, Savaş Müzesi, Savaş Hapishaneleri, Büyük Salon, Kraliyet Mücevherleri ve Taht Odaları gibi bir çok yer bulunuyor. Her gün saat 13:00’da tek pare top atışının yapıldığı kalenin ön giriş kapısının sağ ve sol sütünlarında ise Robert Bruce ve William Wallace’a ait heykeller yer almakta. Yaklaşık 3 – 4 saat sürecek turunuzun ardından Edinburgh’da serbest zaman. Kraliyet yolunda bulunan İskoç Viski Müzesi, Princes Street ve J.K Rowling’in dünyaca ünlü Harry Potter kitabını kaleme aldığı Elephant House isimli kafe ziyaret edebileceğiniz yerler arasında. Geceleme otelinizde.

 

4.GÜN EDINBURGH-ISTANBUL

 

Sabah kahvaltısı sonrası otelden çıkış işlemlerinizin ardından özel aracınız ile Ediburgh’dan ayrılıp Havaalanına gidiyorsunuz. Bilet ve gümrük işlemlerinizin ardından İstanbul’a dönüş yolculuğunuz başlıyor. Wentur’u tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz!

 

 

Yasal Uyarı : Wentur tarafından satışa açılan “Braveheart Turu”, resmi bir “Braveheart” etkinliği değildir. Mevzubahis tur, filmin ticari hak sahipleri ve temsilcileri tarafından hiçbir şekilde direkt veya endirekt olarak tasdik edilmemiş, resmi olarak onaylanmamış veya desteklenmemiştir.

 


 

Gezilecek Yerler

 
 

Edinburgh Kalesi

 
UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ve İskoçya’nın en ünlü turist destinasyonu olarak kabul edilen Edinburgh Kalesi, Edinburgh’un eski şehir merkezinde yer alıyor.Kaleyi gezerken eski dönemlerde Kralların yaşadığı, yemek yediği uyuduğu bölümleri, savaş müzesinin ve hapishanelerin yanı sıra İskoç’ların ünlü halk kahramanı William Wallace’a ait figürleri de görebiliyorsunuz.
 
Ulaşım : Bu bölgeyi Sightseeing Tur Otobüsleri ile gezmenizi tavsiye ederiz.
 

 

 

Kraliyet Yolu (Royal Mile)

 
Edinburgh şehrinin sahip olduğu orta çağ atmosferini en iyi hissedebileceğiniz yerlerden biri de Kraliyet Yolu’dur. Kale ile Hollyrood sarayı arasında uzanan bu yolda pek çok hediyelik eşya dükkanı ve cafe görebilirsiniz. İskoç Viski Müzesi’nin de bu yol üstünde olduğunu hatırlatalım.
 
Ulaşım : Bu bölgeyi Sightseeing Tur Otobüsleri ile gezmenizi tavsiye ederiz.
 

 

 

The Elephant House

 
Dünyaca ünlü yazar J.K Rowling’in Harry Potter serisinin önemli bir bölümünü kaleme aldığı bu ünlü cafe’de oturabilmek için uzun kuyrukları göze almalısınız.
 
Ulaşım :  Bu bölgeyi Sightseeing Tur Otobüsleri ile gezmenizi tavsiye ederiz.
 
 

Hollyrood Sarayı                                                                                        

 
Mimari yapısı ile dikkat çeken Hollyrood Sarayı, İngiliz Kraliyet ailesinin İskoçya’daki resmi konutlarından biridir. Kraliçe’nin Yazlık sarayı olarak da bilinen bu yapı, Kraliyet Yolu’nun en sonunda yer almaktadır.
 
Ulaşım :  Bu bölgeyi Sightseeing Tur Otobüsleri ile gezmenizi tavsiye ederiz.
 

 

 

Princes Street

 
Yeni şehir bölgesinin en önemli merkezlerinden biri olan Princes Street, alışveriş ve yeme içme konusunda pek çok seçeneğe sahiptir. 
 
Ulaşım : Bu bölgeyi Sightseeing Tur Otobüsleri ile gezmenizi tavsiye ederiz.
 
 
 

Ne yemeli ?

 
İskoç mutfağının dünya mutfakları arasında önemli bir yeri olduğunu söyleyemeyiz. Pub kültürünün hakim olduğu bu tarihi şehirde tadılacak en önemli yerel lezzetlerden biri “Haggis” tir. (bir çeşit sebzeli sakatat) Ama her damak tadına uymayabileceğinin uyarısını da yapalım.
 

 

Alışveriş 

 
Edinburgh şehrinin en önemli alışveriş noktaları Princes Street ve Georges Street bölgeleridir. Hediyelik eşya ve viski seçenekleri için ise Grassmarket ve Kraliyet Yolu’nu tercih edebilirsiniz.
 
 

Faydalı Bilgiler 

 
 
Vize                               :  Birleşik Krallık
Saat farkı                    :  Türkiye’den 2 saat geridedir.
Para Birimi                  :  GBP
Başkonsolosluk         :  Forsyth House, 93 George St Edinburgh, EH2 3ES / +44 131 240 1267
Big Mac Index             :  4.51 USD (Türkiye 3.87 USD)
Uçuş Süresi                 :   4 saat 30 dakika (Direkt)
Havalimanı                  :   Edinburgh Airport
Ana Tren İstasyonu  :  Edinburgh Waverley

Turumuzdan Kareler

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Şehir Merkezi 3* Otelde 3 gece / 4 gün Konaklama (Başlangıç Paket Fiyatı)
 • Özel Şoförlü E-Class Mercedes ile Stirling'e Ulaşım (1 saat) ve Tam gün Tur. 
 • Stirling Kalesi Giriş Bileti
 • Edinburgh Kalesi Giriş Bileti 
 • Otelde Sabah Kahvaltıları
 • Özel Araçla Gidiş-Dönüş Havaalanı-Otel Transferleri 
 • Havaalanı Vergileri 
 • KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Vize Masrafları
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Otelde Yapılacak Ekstra Harcamalar
 • Kişisel Harcamalar
 • Şehir Vergileri

Genel Bilgiler

 • Belirtilen program, Wentur ekibinin bu rota için size tavsiye ettiği programdır.
 • Tur Programında belirtilen gezi noktaları tarafınızca rehbersiz olarak gezilmektedir. 1 Tam gün boyunca (8 Saat) özel şoförünüz sizi belirlenen rotalara ulaştıracak ve her gezi noktasında turunuz bitene dek sizi bekleyecektir.
 • Tam gün tur ertesi için planlanmış olan Edinburgh Kalesi , tarafınızca rehbersiz olarak gezilmektedir.
 • Konsept Turlarımızda tavsiye edilen program fiyatı iki kişilik odada kişi başı olarak hesaplanmıştır.
 • Belirtilen fiyatlar, tercih edeceğiniz tarihlere ve mevsimsel yoğunluklara göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Bazı turlarda yerel servis sağlayıcılarından onay alınması gerekebilir. 
 • Wentur ile sadece şehir merkezinde konaklarsınız.
 • Ayrıntılı bilgi için : info@wentur.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon ile ilgili bilgi almak için bize ulaşın.