harry potter konsept turu

Warner Bros. Making of Harry Potter Stüdyoları Kapılarını Sizin için Açıyor!

 

2020 Yılı için Kişi Başı 999 EUR'dan Başlayan Fiyatlarla! 

 

Wentur'dan yepyeni bir deneyim! - Baykuş Uçurma Deneyimine Hazır Mısınız?  

Londra (4)

 
*Tüm turlarımız size özel tarihlerde, size özel Türkçe şoför/rehber ve araç ile gerçekleştirilmektedir 

 

1.GÜN ISTANBUL – LONDRA

 
İstanbul’dan yapacağınız uçak yolculuğunun ardından İngiltere’nin başkenti Londra’ya varış. Pasaport işlemlerinizin ardından özel aracınız ile şehrin merkezine doğru yola çıkıyorsunuz. Otelinize giriş yaptıktan sonra gününüz serbest. Zamanınızı Oxford Street, Piccadily Circus, Regent Street gibi şehrin popüler bölgelerinde değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelinizde.

 

 

 2.GÜN LONDRA HARRY POTTER FILM LOKASYONLARI TURU

 
Bugün Londra Merkezinde bulunan Harry Potter lokasyonlarını gezeceksiniz… Sabah kahvaltısının ardından rehberinizle buluşup yarım gün sürecek olan turunuza başlıyorsunuz. Göreceğiniz yerler arasında Gerçek Platform 9 üç çeyrek, Harry Potter Store, Çatlak Kazan (Leaky Cauldron) girişinin modellendiği yer, Diagon Yolu'nun esinlenildiği bölge, Sirius Black'in Evi, Sihir Bakanlığı Girişi, Gringotts'un model alındığı bina, Ölüm Yiyenler tarafından yıkılan köprü gibi lokasyonlar var. Turun ardından otelinize dönüş, geceleme otelinizde.

 

 

3.GÜN OXFORD HARRY POTTER FILM LOKASYONLARI TURU

 
Sabah kahvaltınızın ardından otelinizin önünde şoför/rehberiniz ile buluşma. (Londra’dan yaklaşık 1 saat 45 dakika yolculuk süresi) Şehir turu ve öğle yemeği molasının ardından, Oxford film lokasyonları turumuz başlıyor. Kuşkusuz Oxford'a gelmenizin en önemli sebebi Hogwarts Büyük Salon'un (Great Hall) neredeyse birebir modellendiği okulu gezebilmek, Bu gezinizin ardından Hogwarts Reviri'nin ve Profesör McGonagall'ın dans dersi için kullandığı yer ve yine filmin bazı sahnelerinin geçtiği ünlü New College Tree'yi ziyaret edeceğiz, Harry Potter'ın ders çalıştığı kütüphanedeki randevulu gezimizden sonra (Kütüphane'yi 30 dakikalık özel rehberli tur ile gezeceksiniz) Londra'ya dönüş yolculuğunuz başlayacak, geceleme otelinizde.
 

 

4.GÜN WARNER BROS MAKING OF HARRY POTTER STUDIOS TURU 

 
Sabah kahvaltınızın ardından özel aracınız sizi Harry Potter serisinin tüm filmlerinin çekildiği Warner Bros. Stüdyoları’na (Watford) götürecek (Stüdyo gezisi yaklaşık 3.5 saat olup, stüdyonun kendi rehberleri tarafından gerçekleştirilmektedir) Hogwarts Büyük Salon Kapısının açılması ile Harry Potter’ın sihirli dünyası’na adım atıyorsunuz…. Hogwarts yatakhanelerini görüp, Diagon Yolu’nda yürüyecek, Profesör Snape’in zindan dersliğini gezip, Hogwarts Express’i daha yakından keşfetme şansı bulacaksınız. Film setleri, kostümler, hediyelik eşyalar, kaymakbirası ve çok daha fazlası size hiç unutamayacağınız bir Harry Potter deneyimi yaşatacak… Turunuzun bitiminde özel aracınız sizi alıp otelinize bırakıyor. Geceleme otelinizde.
 

 

5.GÜN LONDRA - ISTANBUL

 
Kahvaltı sonrası artık İstanbul için dönüş yolculuğumuz başlıyor. Wentur'u tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz!
 

 

DAHA FAZLA HARRY POTTER HEYECANI İÇİN TURUNUZU UZATABİLİRSİNİZ! EKSTRA GEZİ : LACOCK – GLOUCESTER - PRIVET DRIVE 

 
Sabah kahvaltısı sonrası otelinizin önünde rehberiniz ve şoförünüz ile buluşma. İlk durağınız şirin Lacock köyü (Londra’dan yaklaşık 2 saat yolculuk süresi) Burada göreceğimiz film lokasyonları arasında Profesör Slughorn’un evi ve Harry’nin ailesinin bir zamanlar yaşadığı ve Lord Voldemort tarafından katledildiği Godric’s Hollow Kasabası var. Lacock köyünde görecekleriniz bunlar ile sınırlı değil, Lacock Manastırında bulunan Profesör Quirrell’ın dersliği ve film sahnelerinin çekildiği diğer yerleri gördükten sonra Gloucester Katedraline doğru yola çıkıyorsunuz (Yaklaşık 1 saat) Gryffindor Ortak Odası ve pek çok film sahnesinin çekildiği Katedral’deki turumuzun ardından Londra’ya dönüş, geceleme otelinizde.

 

Yasal Uyarı : Wentur tarafından satışa açılan Harry Potter İngiltere Turu, resmi bir “Harry Potter” etkinliği değildir. Mevzubahis tur, Warner Bros. Entertainment Inc, Harry Potter Kitabının resmi yayınlayıcıları ve J.K Rowling’in temsilcileri tarafından hiçbir şekilde direkt veya endirekt olarak tasdik edilmemiş, resmi olarak onaylanmamış ve desteklenmemiştir. Harry Potter kitap serisinin tüm hakları Scholastic Press firması dahil olmak üzere  J.K Rowling ve temsilcilerine ait olup, Film ve tüm ticari imaj hakları tamamen Warner Bros Entertainment Inc.’e aittir.    

 

 


 

Nereleri gezmeli ?

 

 

Tower Bridge

 
Londra'da Thames nehri üzerinde bulunan Tower Bridge, Londra Kulesine olan yakınlığından dolayı Tower Bridge olarak anılmaktadır. 1894'den beri hizmet vermekte olan Tower Bridge İngiliz mimarisinin en bilinen örneklerinden biridir. Tower Bridge üst katında yayalar için bir köprü, alt katında motorlu taşıtlar için bir köprü ve bunları birbirine bağlayan 2 kule olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. Londra ziyaretlerinin kaçınılmaz eserlerinden biri olan Tower Bridge her gün binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.
 
En Yakın Metro İstasyonu: London Bridge Station 
 
  

Buckingham Sarayı

 
1837 yılından beri İngiliz Kraliyet ailesinin kullanmakta olduğu saray, İngiliz Monarşisi'nin en nadide eserlerinden biridir. Avrupa'nın en ihtişamlı sanat eserlerini içinde bulunduran Royal Collection'a da ev sahipliği yapan Buckingham Sarayı, İngiltere seyahatinizin olmazsa olmazlarından.
 
En Yakın Metro İstasyonu: Victoria Tube Station
 

 

London Eye

 
Londra'nın en önemli simgelerinden biri olan ve 135 m'lik yüksekliği ile Avrupa'nın en yüksek dönme dolabı olma özelliği taşıyan London Eye, her yıl ortalama 3 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Londra şehrini yukarıdan görme şansını elde etmek için uzun kuyrukları göze almanız gerekebilir.
 
En Yakın Metro İstasyonu: Waterloo Station
 

 

Piccadilly Circus

 
Alışveriş ve eğlence için ideal bölgelerden biri olan Piccadilly Circus, Her daim kalabalık ve kozmopolit yapısı ile Londra'nın en merkezi noktalarından biri olarak kabul edilir.
 
En Yakın Metro İstasyonu: Piccadilly Circus
 
 

British Museum

 
British Museum, Dünya'nın dört bir yanından getirilmiş antik çağ eserlerini ve etnografya koleksiyonlarını bünyesinde barındırmaktadır. Yılda ortalama 6 milyon ziyaretçiyi ağırlayan British Museum 1753 yılından beri insanlık kültür ve tarihi mirasına hizmet etmektedir. Bu muhteşem müzeye girişin ücretsiz olduğunu da ekleyelim.
 
En Yakın Metro İstasyonu: Holborn Station
 
 

Regent Street

 
Oxford Street'den başlayıp, Piccadilly Circus'a kadar devam eden Londra'nın en önemli caddesidir. Bir çok meşhur mağazaya ev sahipliği yapan Regent Street dünyanın en meşhur alışveriş lokasyonlarından biridir.
 
En Yakın Metro İstasyonu: Oxford Circus Station
 
 

Hyde Park

 

Londra'nın merkezinde Kraliyet parklarının en büyüğü olan Hyde Park yürüyüş, bisiklete binmek, egzersiz, piknik gibi bir çok aktiviteyi yapabileceğiniz bir ortam sunmaktadır. Hyde Park 150 hektara yakın büyüklüğü, içerisinde barındırdığı heykelleri ve çok renkli bahçeleriyle Londra'da yaşayanların ve turistlerin en çok rağbet ettiği merkezlerden biridir.
 
En Yakın Metro İstasyonu: Knightsbridge Metro Station
 
 

Trafalgar Meydanı

 
Londra'nın merkezi olarak kabul edilen Trafalgar Meydanı, aynı zamanda dünyaca ünlü National Art Galery'nin de bulunduğu bölgedir. İlk adı IV. William olan meydan, Amiral Horatio Nelson kumandasındaki İngiliz Donanması'nın İspanyol ve Fransız Donanmaları'nı yendiği Trafalgar savaşından sonra şimdiki ismi ile anılmaya başlanmıştır.
 
En Yakın Metro İstasyonu: Charing Cross Station
 
 

Big Ben 

 
Londra'da Westminister Sarayı'nın yanına inşa edilmiş dünyanın en büyük 2. dört yüzlü saat kulesidir. Resmi ismi Elizabeth Kulesi olan saat kulesinin aslında çanına verilen isim Big Ben'dir. Sadece Londra'nın değil Adanın en önemli sembollerinden biri olan Big Ben Londra'da ziyaret edilmesi gereken en önemli eserlerden biridir.
 
En Yakın Metro İstasyonu: Westminister Station
 
 

Yeme - İçme

 
Çok zengin olarak nitelendiremeyeceğimiz İngiliz Mutfağı, kendine özgü tatlardan yoksun olsa da Londra'nın her köşesinde İngiliz Pub'lar ve Fast Food restoranları başta olmak üzere İtalyan, Türk, Fransız, Çin veya Hint Restoranlarına rastlayabiliyorsunuz. Çin Mutfağına özel ilgi duyanlar için Piccadilly Circus'un paralelinde yer alan Çin Mahallesini ziyaret etmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. 
 

Alışveriş

 
Londra sadece İngiltere'nin değil aynı zamanda Dünya'nın en önemli alışveriş başkentlerinden biridir. Regent Street, Piccadilly Circus, Leicester Square, Oxford Street dünyaca ünlü markalara ve yerel mağazalara ulaşabileceğiniz yerlerdir.
 

Faydalı Bilgiler

 

 

Vize                                    : İngiltere Vizesi
Saat farkı                         : Türkiye’den 2 saat geridedir.
Para Birimi                       : İngiliz Sterlini (GBP)
Konsolosluk                    : Rutland Lodge Rutland Gardens, Knightsbridge London SW7 1BW/UK   /  Tel :+020 7591 69 00
Big Mac Index                 : 4.51 USD (Türkiye 3.87 USD)
Uçuş Süresi                      : 4 Saat 10 Dk (Direkt)
Havalimanı                       : Heathrow , Gatwick ,  Luton ,  Stansted 
Ana Tren İstasyonu       : St. Pancras (Uluslararası) , King's Cross

Turumuzdan Kareler

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Londra-Istanbul Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Şehir Merkezi 3* Otelde 4 Gece 5 Gün Konaklama 
 • Özel Türkçe Rehber eşliğinde Londra Film Lokasyonları Turu (Yarım gün) 
 • Özel araç ve Şoför/Rehber eşliğinde Oxford'a Gidiş - Dönüş Ulaşım (Yolculuk gidiş dönüş toplam 3 saat 30 dakika sürmektedir)
 • Özel rehberli kütüphane turu
 • Özel araç ve Şoför/Rehber eşliğinde Making of Harry Potter Studios'a Gidiş - Dönüş Ulaşım - Watford (Yolculuk gidiş dönüş toplam 2 Saat sürmektedir)
 • Warner Bros Making of Harry Potter Studios'a Giriş Bileti
 • Özel Araçla Gidiş-Dönüş Havaalanı-Otel Transferleri ve Karşılama
 • Havaalanı Vergileri 
 • KDV

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Vize Masrafları
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Otelde Yapılacak Ekstra Harcamalar
 • Opsiyonel Turlar (Bazıları giriş ücreti içerebilir) 
 • Kişisel Harcamalar
 • Şehir Vergileri

Genel Bilgiler

 • Belirtilen tur başlangıç fiyatı iki kişilik odada kişi başı olarak hesaplanmıştır.Tur başlangıç fiyatı tur kalkış tarihlerine ve yoğunluğa göre değişebilmektedir.
 • Warner Bros Making of Harry Potter Stüdyo Gezisi rehbersiz olarak gerçekleşmektedir. Şoförünüzü sizi dışarıda bekleyecektir.
 • Belirtilen tur programı içeriği, yerel sağlayıcı tarafından aksi belirtilmedikçe değiştirilememektedir. Dilerseniz turunuzun başlangıç veya sonunu başka şehir/ülkeler ile kombine edebilirsiniz.
 • Rezervasyon, yerel sağlayıcıdan gelecek teyit üzerine onaylanır.
 • Ayrıntılı bilgi için : info@wentur.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon ile ilgili bilgi almak için bize ulaşın.