harry potter konsept turu

 

Geleneksel Moğol Çadırlarında Eşsiz Bir Deneyim!

 

1999 EUR'dan Başlayan Fiyatlarla! - 2020

 

Ulan Batur (2) Terelj (1) Hustai (1) Karakurum (1) Orhun Vadisi (1) Elsen Tasarkhai (1)

 
 

1.GÜN ISTANBUL – ULAN BATUR

 
İstanbul’dan yapacağınız uçak yolculuğunun ardından Moğolistan’ın başkenti Ulan Batur’a varış. Pasaport işlemlerinizin ardından şehir turunuz başlıyor. Göreceğiniz yerler arasında dev Buddha heykeli ile ünlü Gandan Manastırı ve Moğol Ulusal Müzesi var.Tur bitimi otelinize dönüş. Geceleme otelinizde.

 

2.GÜN CENGİZ HAN HEYKELİ - VEZİR TONYUKUK ABİDESİ - TERELJ ULUSAL PARKI

 
Sabah kahvaltısı sonrası Moğolistan'ı ve muhteşem doğasını tam anlamı ile keşfetmeye başlıyorsunuz. Öncelikli durağınız devasa Cengiz Han Heykeli olacak.  Moğolistan'a ait en önemli figür olan Cengiz Han'a ait bu atlı heykel tam 40 metre boyunda.  Bu ihtişamlı heykeli gördükten sonra Terelj Ulusal Parkı'na doğru devam ediyorsunuz. Yolunuzun üstünde tarihimizde önemli bir yere sahip olan Vezir Bilge Tonyukuk'a ait neredeyse 1300 yıllık abideyi göreceksiniz. Terelj Ulusal Parkı'na vardıktan sonra kaplumbağa'yı andıran şekilleri ile ünlü kayalıkları görecek ve dilerseniz at binme fırsatına sahip olacaksınız. Geceleme geleneksel Moğol Çadırlarından (Ger) oluşan turist kampınızda.
 

3.GÜN HUSTAI 

 
Kampta alınacak sabah kahvaltısı sonrası Hustai Ulusal Parkı'na doğru yola çıkıyorsunuz. Park içinde bulunan Ungut Kompleksinde MS 6 veya 8.yüzyıl içerisinde inşa edildiği düşünen insan figürlü heykelleri,mezarları ve pek çok şekilli kayaları göreceksiniz. Daha sonra "Takhi" adı verilen Yaban At'larını görmek için yola devam edeceksiniz. Şansınız yaver giderse kurt, ceylan ve argali (Yaban Koyunu) gibi hayvanları da vahşi hayatta gözlemleme şansı bulacaksınız. Akşamüstü ise günbatımı ve vahşi hayatı fotoğraflamak amacı ile bir hiking (tırmanma) seansı gerçekleştireceksiniz. Geceleme geleneksel Moğol Çadırlarından (Ger) oluşan turist kampınızda.
 

4.GÜN KARAKURUM - ERDENE ZUU - ORHUN NEHRİ

 
Kampta alınacak sabah kahvaltısı sonrası 1235 - 1260 yılları arası Moğol İmparatorluğuna başkentlik yapan Karakurum şehrine doğru yola çıkıyoruz. Netflix'in dünyaca ünlü dizisi Marco Polo'nun önemli bölümlerinin de geçtiği bu eski kentteki tarihi kalıntıları gördükten sonra, 1586'da inşa edilen Erdene Zuu Manastırını gezeceksiniz. Manastır gezinizin ardından taş devrinden Moğolistan'ın büyük imparatorluk dönemine dek eserlere sahip olan Karakurum Müzesini gezeceksiniz.  Geceleme (Orhun Nehri)  geleneksel Moğol Çadırlarından (Ger) oluşan turist kampınızda.
 
 

5.GÜN ÖGİİ GÖLÜ (BOT TURU) - KÜL TİGİN VE BİLGE KAĞAN ABİDELERİ

 
Kampta alınacak sabah kahvaltısının ardından aracınızla Ögii Gölü'ne doğru yola çıkıyorsunuz.  Ögii Gölü'ne vardığınızda bot turunuz başlıyor. Bot turu esnasında pek çok farklı tür için kuş gözlemi yapma fırsatınız olacak. Ögii Gölü'ndeki gezinin ardından tarihimiz açısından büyük önemi bulunan Orhun Abidelerini (Kül Tigin Abidesi ve Bilge Kağan Abidesi) görmek için yola çıkıyorsunuz.Geceleme (Orhun Nehri)  geleneksel Moğol Çadırlarından (Ger) oluşan turist kampınızda.
 
 

6.GÜN ELSEN TASARKHAI ÇÖLÜ - GÖÇEBE AİLE ZİYARETİ

 
Kampta alınacak sabah kahvaltısı sonrası Elsen Tsarkhai çölüne doğru yola çıkıyorsunuz. Orman ve kumları ile ünlü bu benzersiz bölgede dilediğiniz takdirde deveye binme fırsatı da yakalayacaksınız. Öğle yemeği sonrası ise yerel bir göçebe aileye konuk olup, binlerce yıldır devam eden Moğol göçebe hayat şeklini, kültürü ve gelenekerini çok daha yakından gözlemleme şansı elde edeceksiniz. Akşam yemeğinde ise sıcak taşların içerisinde hazırlanan Moğol Barbeküsü var. Geceleme geleneksel Moğol Çadırlarından (Ger) oluşan turist kampınızda.

 

 

7.GÜN ULAN BATUR

 
Sabah kahvaltısı sonrası Moğolistan'ın başkenti Ulan Batur'a dönüş yolculuğumuz başlıyor.Ulan Batur'a varışınızın ardından bir süre için Moğolistan hükümdarlığı yapmış olan son dini lider Bogd Han'ın sarayını ziyaret edeceksiniz. Saray gezisi sonrası gününüz serbest. Vaktinizi yöreye özgü hediyelik eşya alarak değerlendirebilirsiniz. Geceleme otelinizde. 

 

 

8.GÜN ULAN BATUR - ISTANBUL

 

Sabah kahvaltısı sonrası otelden çıkış işlemlerinizin ardından Cengiz Han Havaalanı'na varış. Bilet ve gümrük işlemlerinizin ardından İstanbul’a dönüş yolculuğunuz başlayacak. Wentur’u tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz!

 

 

Yasal Uyarı : Wentur tarafından satışa açılan Marco Polo Moğolistan Turu, resmi bir “Marco Polo” etkinliği değildir. Mevzubahis tur, Netflix Inc, tarafından hiçbir şekilde direkt veya endirekt olarak tasdik edilmemiş, resmi olarak onaylanmamış ve desteklenmemiştir. Marco Polo serisinin tüm ticari imaj hakları Netflix Inc. ve temsilcilerine aittir.  

 


Gezilecek Yerler

 

 

Orhun Abideleri
 
Türk tarihinin'de başladığı topraklar olan Moğolistan tarihte Türk kelimesinin geçtiği anıtlara ev sahipliği yapmakta. XII. yüzyılda yapılan Tonyukuk, Bilge Kağan ve Kültigin anıtları Orhun vadisinde Koço Çaydam gölüne bir kaç km mesafededir. Türk tarihi açısından çok önemli bu eserler Moğolistan ziyaretlerinin en önemli durağı.
 
Cengiz Han Heykeli 
 
Ulan Bator'un doğusunda bulunan Tuul nehrinin kıyısında Dünya Savaş tarihinin en ünlü komutanının heykeli sizi bekliyor. Yapımı 2008 yılında tamamlanmış 40 metre uzunluğundaki bu çelik heykel yeryüzünde bulunan en büyük Cengiz Han heykeli. Moğol ve Dünya tarihinin en önemli figürlerinden biri olan Cengiz Han'ın bu harika heykeli Moğolistan ziyaretinizde kesinlikle uğramanızı tavsiye ettiğimiz yerlerin başında geliyor. 
 
Bogd Khan Sarayı
 
Moğolistan'ın son Han'ı Bogd Khan tarafından yaptırılan bu eşsiz eser Moğolistan'ın başkenti Ulan Bator'un en fazla ziyaret edilen noktası. 6 ayrı tapınaktan oluşan bu harika yapı Budist sanatçıların eserleriyle dolu. Ulan Bator'da geçireceğiniz günlerde uğramanız gereken yerlerin başında Bogd Khan Sarayı geliyor.
Yeme - İçme 
Moğol mutfağı denince aklınıza ilk gelmesi gereken koyun etidir. Genelde haşlanmış et pirinç, makarna veya noodle ile beraber servis edilir. Koyun eti dışında keçi, at, deve veya Tibet sığırı gibi et seçenekleride mevcut. Moğol mutfağının geleneksel yemeklerinden biride mantıya çok fazla benzeyen buuzdur. Türk mutfağı ile bir çok benzerlik fark edeceğiniz Moğol mutfağından memnun kalacağınızdan eminiz. 
Alışveriş  
Moğol el zanaatlarının sunduğu bir çok alternatif ile Ulan Bator caddelerinde karşılaşabilirsiniz. Halı, kilim, battaniye, yöresel kıyafetler gibi bir çok el yapımı ürüne Ikh Delguur'da ulaşabilirsiniz.
 
 
Faydalı Bilgiler 
 
 
Vize                                : Moğolistan'da umuma mahsus pasaportunuzla 30 gün boyunca seyahat edebilirsiniz.
Saat farkı                      :  Türkiye’den 5 saat ileridedir.
Para Birimi                    :  Tögrög
Başkonsolosluk          :  Türkiye Büyükelçiliği 15160 Enkhtaivny Caddesi 17 Ulan Bator / +976 11 329 545
Uçuş Süresi                   :  10 Saat (Direkt)
Havalimanı                    :  Chengiis Khan International Airport
Ana Tren İstasyonu    :  Ulanbaatar Railway Station

Turumuzdan Kareler

Fiyata Dahil Hizmetler

 

 • Istanbul - Ulan Batur Gidiş-Dönüş Uçak Bileti
 • Ulan Batur Şehir Merkezi 4* Otelde 2 Gece 3 Gün Konaklama
 • Otantik Turist Kamplarında 5 gece 6 gün Konaklama
 • Tur Boyunca Sabah, Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Gidiş - Dönüş Havaalanı Transferleri
 • Şoförlü 4x4 Mitsubishi Delica ile Tur Programında Belirtilen Tüm Bölgelere Ulaşım
 • Tur Boyunca Genel ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Tur Programında Listelenen tüm Manastır, Müze ve Bölgelere Giriş Ücretleri
 • At Binme, Deve Binme ve Bot Turu (1 saat)
 • Ulan Batur'daki Otelinizde Ücretsiz Valiz Koruma Servisi
 • Moğolistan Vizesi için Yerel Sağlayıcıdan Ücretsiz Davetiye
 • KDV
 • Havaalanı Vergileri 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Vize Masrafları
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Otelde Yapılacak Ekstra Harcamalar
 • İsteğe Bağlı Turlar
 • Kişisel Harcamalar
 • Şehir Vergileri

Genel Bilgiler

 

 • Belirtilen program, Wentur ekibinin bu rota için size tavsiye ettiği programdır. Yerel sağlayıcının onaylaması durumunda tur programında değişiklikler yapılabilmektedir.
 • Tur Programında tüm transferler 5 kişilik 4x4 klimalı Mitsubishi Delica (Bir araçta en fazla 4 kişi) ile yapılmaktadır.
 • Konsept Turlarımızda tavsiye edilen program fiyat kişi başı olarak hesaplanmıştır.
 • Belirtilen fiyatlar, tercih edeceğiniz tarihlere ve mevsimsel yoğunluklara göre değişiklik gösterebilmektedir. Moğolistan için size tavsiye ettiğimiz aylar : Haziran,Temmuz,Ağustos ve Eylül şeklindedir.
 • Otantik Turist kamplarında restoran, tuvalet gibi ortak alanlar mevcuttur. Bu gibi mekanlar turistlerin rahatlığı gözetilerek dizayn edilmiştir.
 • Wentur ile sadece şehir merkezinde konaklarsınız.
 • Ayrıntılı bilgi için : info@wentur.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.
 

Rezervasyon ile ilgili bilgi almak için bize ulaşın.